Shije e jashtëzakonshme

Kush shijon Vajin tonë të ullirit Ekstra të Virgjër nuk do ta harrojë kurrë aromën dhe shijen e tij unike.

Përfitimet shëndetësore

Përfitimet shëndetësore të vajit të ullirit janë të pakonkurueshme dhe çdo ditë zbulohen fakte të reja.

Vaj special

Vaji ynë prodhohet 100% nga ullinj të varietetit Kalinjot, të shtypur vetëm me proces mekanik.

Shije e shkëlqyeshme

Ne përqendrohemi në ofrimin e klientëve tanë vetëm vajrat më të freskëta me cilësi të lartë

Depositphotos_5896747_original.png

Çfarë bëjmë

Markë Superiore

Markë Superiore

Vaji i ullirit Ekstra i Virgjër Suli ka cilësinë më e lartë midis vajrave të tjerë, pasi ullinjtë që ne përdorim për ta prodhuar janë pa defekte...

Sekretet tona

Sekretet tona

Vaji i Ullirit Ekstra i Virgjër Suli prodhohet 100% nga ullinj të varietetit Kalinjot, por ka dhe më…

Vaj ulliri ekstra i virgjër Suli

Vaj ulliri ekstra i virgjër Suli

Çdo frut zgjidhet dhe vilet me dorë duke përdorur vetëm procese mekanike.

Depositphotos_5896747_original.png

Historiku ynë

Origjina
Prodhimi i parë
Riparimi i pronësisë
Prodhimi i vajit ekstra të virgjër
Lind një Markë e Re
Gjyshi Spiro Suli mbjell pemët e para të ullirit të varietetit endemik “Kalinjot” në një sipërfaqe prej 23 hektarësh në kodrat e Himarës.
Pemët e ullinjve nxjerrin prodhimin e tyre të parë. Vaji i ullirit përdoret kryesisht për të përmbushur nevojat familjare, gjithashtu si dhuratë për miq dhe të afërm.
Pas 45 vitesh rifituam pronësinë e pemëve të ullirit të familjes tonë. Pemët kaluan një periudhë të gjatë trajtimi për t’i kthyer në prodhim.
Nis prodhimi i vajit, si fillim kryesisht për përdorim familjar. Gjatë viteve në vijim kemi përmirësuar teknologjinë; rritur njohuritë dhe përshtatur teknika italiane për të prodhuar Vaj Ekstra të Virgjër me cilësi të lartë.
Lind marka e Vajit të Ullirit Suli! Sjellim në tryezën tuaj shijen unike të një Vaji Ekstra të Virgjër Premium, të përftuar nga ndikimi i drejtpërdrejtë i klimës tipike mesdhetare, nga pemët tona “Kalinjote”, dashuria dhe pasioni ynë.

1907
1917
1994
1999
2020

Poezia e ullinjve për një gatim mbushur me frymëzim

Depositphotos_5896747_original.png

Produktet tona

Shikoni të gjitha

Përfitimet shëndetësore

logo-e-sulit-small
1.

Përmirëson kujtesën

Antioksidantët e vajit të ullirit ndikojnë në përmirësimin e problemeve të kujtesës të krijuara nga sëmundjet e ndryshme.

2.

Parandalon Goditjet në Zemër

Vaji i ullirit është një nga yndyrnat më të shëndetshme, bëni zgjedhjen e duhur mes tyre.

3.

Ul nivelet e kolesterolit

Përfitimet shëndetësore të vajit të ullirit përfshijnë edhe nivel më të ulët të kolesterolit në gjak.

4.

Parandalon mpiksjen e gjakut

Vaji i ullirit mund të zvogëlojë rrezikun e goditjeve në zemrë dhe tru, gjithashtu përmirëson mpiksjen e gjakut.

5.

Ndihmon në luftimin e kancerit

Elementet në vajin e ullirit mund të ulin rrezikun e kancerit të gjirit dhe përsëritjen e tij.

6.

Ndihmon tretjen

Edhe pse ka shumë kalori, është vërtetuar se vaji i ullirit ndihmon në uljen e niveleve të mbipeshes.

Blog

Vaji i ullirit më i mirë për ngjyerje
Vaji i ullirit më i mirë për ngjyerje

Kur shërbeni vaj ulliri si shoqërues, zgjidhni Vajin tonë të Ullirit Ekstra të Virgjër. Shija dhe struktura do të ndihen të plota. Vaji i Ullirit...

Lexo më shumë
Shishja e vajit të ullirit
Shishja e vajit të ullirit

Ne kujdesemi për çdo hollësi, në mënyrë që ju të mund të shijoni vajin tonë. Vaji i ullirit duhet të mbrohet nga faktorë të jashtëm. Me kalimin e...

Lexo më shumë
Besojini instiktit tuaj
Besojini instiktit tuaj

Vaji i Ullirit Ekstra i Virgjër Suli është një plotësues i shëndetshëm i dietës, veçanërisht kur përdoret si zëvendësues për burimin e yndyrnave...

Lexo më shumë

Kënaquni Shijes së Pakrahasueshme të Vajit Tonë

Restorantet tona premium:

la-vita-bella-1.png
amor-1.png
viamare.png
pizza-pasta-1.png
marchesi.png
mandarine-1.png
la-vita-bella.png
green-house.png
delicateza.png
bujar.png